Close

Як провести аудит безпеки сайту з допомогою BurpSuite?

Стаття буде корисною для власників веб-сайтів, які бажають знати як проводити автоматизовані аудити безпеки з допомогою спеціалізованих DAST-сканерів (Dynamic Application Security Testing). У даному випадку розглянемо інструмент Burp Suite PRO.

Зміст статті

Що таке аудит безпеки і навіщо він потрібен?

Аудит безпеки електронних ресурсів (Web Application Security Audit) — це комплекс заходів, технік та методик, здійснюваних з метою виявлення недоліків (вразливостей) безпеки в ІТ-системах, інфраструктурах, веб-додатках та проведення оцінки усіх ризиків.

Аудит потрібно проводити регулярно — хоча б раз на місяць. Це пояснюється тим, що електронні ресурси та системи постійно наповнюються інформацією, змінюються, оновлюються, кешуються. 24/7 в них відбуваються різноманітні фонові процеси, які можуть зазнавати як внутрішнього, так і зовнішнього впливу, втручання. Ризики, які при цьому виникають, пов’язані перш за все з постійним розвитком технологій, людським фактором, появою багів та помилок у коді та системах захисту, які хакери намагаються виявити й поексплуатувати.

Чим небезпечна відсутність регулярного аудиту безпеки? Ви можете не здогадуватися які вразливості є на вашому сайті, а також наслідки, викликані цим. Ваш сайт житиме “своїм життям” й у будь-яку хвилину може бути зламаний або використаний зловмисниками без вашого відома. Тому аудит безпеки — одна з найважливіших речей в обслуговуванні веб-сайту.

Далі зосередимось на основній темі — як провести аудит.

Аудит безпеки сайтів і додатків в BurpSuite

BurpSuite — це найпопулярніший універсальний кросплатформний динамічний (DAST) сканер/краулер безпеки, який може також використовуватися як проксі для проведення різноманітних досліджень й тестувань на проникнення.

Програма існує у трьох версіях — Community Edition, Professional та Enterpise. Перша є абсолютно безкоштовною і її може завантажити кожен на офіційному сайті. Але вона позбавлена деяких важливих функцій – відсутній модуль сканера для проведення аудитів. Тому, необхідно використовувати мінімум BurpSuite Professional. Ціна його складає від $399 на 1 рік, проте можна безкоштовно отримати пробну 14-денну версію (натиснути “Try to Free” на офіційному сайті).

Burp Suite PRO

Одразу скажу, що BurpSuite – це “must have”, без нього просто складно обійтись. Економить купу часу, потраченого на різні безкоштовні інструменти, які часто приносять мало користі.

Читайте також:   Онлайн-пісочниці для тестування та відладки веб-коду

Отже, після встановлення та запуску програми, перед нами з’явиться головний екран  на  вкладці Dashboard:

Burp Suite start new scan

Щоб розпочати сканування необхідно всього лиш натиснути на кнопку “New Scan” – з’явиться діалогове вікно з налаштуваннями:

BurpSuite scan options

Вам запропонують вказати тип і цілі сканування. Тип — обираємо “Crawl and audit” (Сканування і аудит). В полі “URLs to Scan” можна вказати домен — тоді сканування буде проходити у межах усього сайту по всім файлам та каталогам. Або вказати список URL-адрес, які потрібно просканувати. У разі необхідності, можна також змінити тип протоколу, по якому буде проводитися сканування.

Переходимо на наступний крок — вкладка “Scan configuration”. Тиснемо на кнопку знизу “Select from library” – з’явиться діалогове вікно з можливістю вибору різних конфігурацій та стратегій сканування та аудиту. Можна задати потрібну частоту, глибину перевірки, сценарії тощо.

Audit settings in Burpsuite

Переходимо на наступну вкладку – “Application login”. Якщо сайт чи сторінка захищені формою авторизації, то тут можна задати дані авторизації й BurpSuite успішно проведе сканування. Є можливість застосувати макрос Chrome-браузера (через плагін BurpSuite Navigation Recorder).

Переходимо до останньої вкладки — “Resource pool”. Тут можна налаштувати інтенсивність сканування — кількість запитів в секунду. Можемо залишити по замовчуванню, хоча для деяких сайтів це критично важливо, адже сканування може навантажити сервер. У такому випадку необхідно зменшити агресивність сканування.

Resource pool in Burpsuite

Натискаємо ОК і запускаємо сканування. На дашборді з’явиться нова панель з назвою “Crawl and audit of …” з перебігом подій виконання аудиту:

На ній відображений рядок статусу, статистика кількості виконаних запитів, помилок (errors) і знайдених вразливостей — “Issues”, позначених різними кольорами за ступенем критичності. Якщо натиснути на кнопку “View details>>” – відкриється нове вікно з деталізацією представлення даних:

Issue activity in BurpSuite

Обсяги інформації, якою оперує BurpSuite вражають. Він просканує сайт, як кажуть, до самих “кісточок”. До всіх знайдених вразливостей показує HTTP-заголовки (Request/Reponse) і приклади експлуатації, що є надзвичайно корисним:

Мушу зазначити, що глибоке сканування сайту з розгорнутою структурою може зайняти достатньо часу і суттєво навантажити його, тому рекомендую запускати сканер у вибрані години, або використати конфігурацію  “Faster scan” (швидкий аудит, див. вище).

По закінченню сканування отримуємо не просто “сухий звіт” з набором даних, а структурований документ з детальним описом знайдених вразливостей, посиланнями на джерела (references) та класифікацією згідно CVE/CWE. Таке ТЗ можна експортувати в HTML (включивши в нього усі або лише вибрані вразливості) і передати спеціалісту для подальшої роботи.

Читайте також:   Повний список команд вікна “Виконати” в ОС Windows

Burp Suite reporting wizard

Для того, аби згенерувати звіт в BurpSuite, треба перейти на екран “Issue activity”, виділити курсором вразливості і з допомогою контекстного меню обрати пункт “Report Selected Issues”. З’явиться Майстер створення звітів (Burpsuite Wizard Reporting), який здійснить експорт даних у формат HTML або XML.BurpSuite audit report

Підсумовуючи скажу, що проксі BurpSuite — надзвичайно простий в опануванні, швидкий в роботі, корисний і важливий з точки зору кібербезпеки. Інформація, яку він надає — надзвичайно цінна. В ідеалі цей інструмент повинен бути “під рукою” у кожного вебмайстра та власника сайту. Це чудовий інструмент для перевірки електронних ресурсів на технічні помилки і вразливості.

👉 Замовити аудит безпеки сайту>>

Підпиcатися

Підписуйтесь на новини та отримуйте нові публікації на свою електронну пошту!

👉 Також долучайтеся і читайте нас в Twitter і LinkedIn!

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Цікаво почути Вашу думку!x
Отримати комерційну пропозицію
Оформити заявку
Замовити консультацію

Заповніть, будь ласка, форму й наш спеціаліст зв’яжеться з Вами та надасть безкоштовну консультацію!

Замовити дзвінок

Вкажіть, будь ласка, контактний номер телефону. Наш менеджер миттєво зв’яжеться з Вами!