Close
KR. LABORATORIES
DIGITAL-ЛАБОРАТОРІЯ
ІТ-ТЕХНОЛОГІЙ
UK EN

Що таке оренда VPS сервера і що вона дозволяє?

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp

На зорі розвитку інформаційних технологій, власний сервер могли собі дозволити лише великі корпорації. Адже обслуговування такого сервера вимагало десятки, а то й сотні тисяч доларів. З появою такої технології як VPS, мати свій власний потужний сервер може кожен. Достатньо просто орендувати VPS, котрий дозволить вам використовувати усі переваги, зручності та потужності ваших сайтів, сервісів, програм, додатків та іншої IT інфраструктури. Власне, у цій статті ми поговоримо про те, що таке VPS, а також як його орендувати і які переваги це дає.

Зміст статті

Що таке VPS сервер і які його переваги?

VPS з англійської перекладається як Virtual Private Server (Віртуальний Приватний Сервер) – це незалежний віртуальний сервер, який створений засобами програмної віртуалізації (гіпервізор) на базі виділених ресурсів справжнього фізичного (Hardware) сервера.

За архітектурою, VPS повністю відповідає фізичному серверу – так само має центральний процесор (CPU), материнську плату, графічний прискорювач, накопичувач і так далі.  Тільки усе це існує в інтернеті (“хмарне середовище” – cloud-інфраструктура) і моделюється по вашому бажанню з допомогою технології віртуалізації. Таким чином, можна сконфігурувати будь-яку апаратну “начинку за смаком” під свої потреби, особливості, навантаження!

За рахунок того, що VPS являє собою тільки віртуальний кластер, він значно дешевший, його можна віддалено адмініструвати.  Зупинка і видалення такого сервера теж відбуваються одним натиском миші.

Тож, орендуючи VPS-сервер ви отримуєте велику купу переваг за меншу ціну.

Архітектура VPS-сервера

У рамках одного фізичного сервера можуть одночасно співіснувати декілька віртуальних VPS-серверів, які емулюють роботу справжньої машини. Вони повністю ізольовані один від одного, технологія VPS виключає взаємний вплив систем.

Які існують типи віртуалізації для VPS?

Як вже писалося, VPS-сервер є можливим завдяки технології віртуалізації, себто гіпервізора. Віртуалізація відбувається за рахунок використання спеціального комплексу засобів, що виконують логічний поділ процесів і ресурсів фізичного сервера. Гіпервізорів є чимало. Усі вони відрізняються між собою за ефективністю та діляться за типом. Можемо виокремити основні, які використовуються найчастіше:

 • ⚡KVM – тип апаратної віртуалізації, яка базується на використанні апаратних ресурсів фізичного сервера. Функціонує на базі операційної системи Linux (CentOS, Ubuntu, Debian, Fefora, Red-Hat та ін.). Дає повну свободу користувачу – можливість сконфігурувати будь-які пристрої вводу-виводу. Є однією з найбільш гнучких, стабільних та надійних систем віртуалізації для розгортання VPS-серверів;

 • ⚡OpenVZ – тип програмної віртуалізації, яка позбавлена доступу до апаратної частини фізичного сервера та працює лише на рівні операційної системи (Linux). Такий тип створює деякі обмеження для кінцевого користувача та є небажаним для проєктів з високими навантаженнями. Переважно, технологію OpenVZ використовують слабкі та дешеві VPS-сервери, розраховані на невеличкі проєкти;

 • ⚡XEN – тип апаратної віртуалізації, яка функціонує у середовищах Linux та Windows,  забезпечує стабільне виділення апаратних ресурсів фізичного сервера для VPS. За рахунок своєї кросплатформності, а також ряду переваг (паравіртуалізація, легкість, швидкість) може коштувати дещо дорожче, ніж VPS з OpenVZ чи KVM;

 • ⚡Hyper-V – тип апаратної віртуалізації, яка створена компанією Microsoft спеціально для середовища Windows. Широке застосування технологія Hyper-V отримала лише для VPS-серверів на базі хмарної інфраструктури Microsoft Azure;

 • ⚡VMware – тип апаратної віртуалізації для середовищ Windows/Linux. Містить чимало налаштувань і нововведень, однак через високу вартість має низьку популярність й більше використовується для індивідуальних цілей, аніж VPS-серверів.


Підсумовуючи, можемо сказати, що фахівці KR.Laboratories рекомендують використовувати VPS-сервери з віртуалізацією апаратного типу KVM.

Типи віртуалізації VPS серверів

Як орендувати VPS сервер?

Орендувати VPS ви можете у будь-якій компанії, яка надає послуги віртуального VPS-хостингу. Найпростіше звернутися до нас і ми підберемо найкращий VPS-сервер за доступною ціною під ваші задачі. 

У висновку ви отримуєте в приватне користування власний сервер з такими перевагами:

 • ⭐Можливість Root-доступу – ви будете єдиним Адміністратором свого сервера і зможете керувати по свому бажанню. Наприклад, встановити будь-яку операційну систему сімейства Linux, встановити програмне забезпечення (веб-сервери, утиліти, модулі, компоненти), розгорнути хостинг-панель для своїх сайтів і таке подібне;

 • ⭐Отримуєте виділену IP-адресу – у вашого сервера буде своя IP-адреса, що дає безліч переваг у використанні. До прикладу, на звичайному хостингу одна IP-адреса ділиться на всіх. І тим самим, ви стаєте співучасником будь-яких дій, які виконуються під цим IP. На VPS – ви маєте окрему IP-адресу, яка видається тільки для вас. Тільки Ви вирішуєте як, де і для чого її використовувати;

 • ⭐Необмежений трафік – відвідуваність ваших сайтів чи додатків необмежена, ви можете розміщувати інтернет-ресурси з високою відвідуваністю без ризику вичерпати ліміт на трафік, як це буває часто на звичайних shared-хостингах;

 • ⭐Висока пропускна швидкість інтернету – це означає, що ваш VPS-сервер має швидкісний доступ в інтернет і може конектитися з іншими серверами чи інфраструктурою, передавати, завантажувати дані на льоту, без жодних затримок. Ширина каналу на VPS-сервері, зазвичай, сягає 100 Гбіт/с;

 • ⭐Швидкісні SSD-накопичувачі – гарантують високу швидкість виконання різноманітних операцій вводу-виводу, зберігання, редагування, експорту даних. Завдяки SSD, ваші сайти і додатки не будуть “тормозити”;

 • ⭐Висока захищеність та безпека VPS-сервера – це можливо завдяки нашій багатошаровій трьохрівневій системі захисту, яка складається з багатьох програм, фаєрволів, централізованих систем контролю і аудиту. Зазвичай, така послуга є платною, але ми вважаємо кібербезпеку своїм обов’язковим пунктом, а тому базовий захист входить у ціну оренди VPS-сервера.


Це лише основні переваги, які дає оренда VPS-сервера. На практиці їх значно більше.

Оренда VPS-сервера

Чому варто замовляти оренду VPS саме у нас?

Замовивши оренду VPS-сервера у нас – ви отримуєте цілодобовий зовнішній моніторинг за працездатністю усієї серверної інфраструктури. Наш системний адміністратор завжди на зв’язку й ви можете без проблем вирішити з його допомогою будь-яке питання, пов’язане з VPS.

Не менш важливий фактор – створення резервних копій кожні 3 дні. Це є частиною наших обов’язків, закріплених договором. Такий підхід дозволить майже повністю уникнути можливих втрат важливої ​​інформації і швидко відновити роботу сервера.

Резюмуючи усе вищесказане, підкреслимо: на відміну від звичайного хостингу, в якому ресурси машини виділяються обмежено, в залежності від загального навантаження і поточних потреб користувача, навіть найдешевший VPS надає своєму власникові гарантований мінімум потужності.

Приватний VPS-сервер ідеально підійде для фрілансерів, IT-спеціалістів усіх областей, тих, хто працює з інтернет-проєктами, а також власникам сайтів з середньою або високою відвідуваністю, компаніям, які хочуть перенести свою IT-інфраструктуру в хмарне середовище.

Email-розсилка

Підписуйтесь на новини та отримуйте нові публікації на свою електронну пошту!

0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Зміст статті
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Замовити дзвінок

Вкажіть, будь ласка, контактний номер телефону. Наш менеджер миттєво зв’яжеться з Вами!

Отримати комерційну пропозицію
Оформити заявку
Замовити консультацію

Заповніть, будь ласка, форму й наш спеціаліст зв’яжеться з Вами та надасть безкоштовну консультацію!