Close
KR. LABORATORIES
WEB-СТУДІЯ
IT ПОСЛУГ

Що таке VPN і чим він корисний?

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp

Часто в інтернеті можна прочитати пораду: щоб зберігати анонімність і обходити блокування, використовуйте VPN. Давайте розберемося, як він працює, що таке VPN і чи дійсно він гарантує захист від стеження

VPN - що це таке?

VPN з англійської розшифровується як Virtual Private Network – це віртуальна приватна мережа, яка працює усередині наявного інтернет-з’єднання, являючи собою зашифрований тунель. Саме тому VPN використовують для безпечного доступу до Інтернету.

VPN-тунель працює з допомогою так-званого VPN-сервера, який координує мережу і пропускає увесь інтернет-трафік через себе. Таким чином, усі дії, які користувач здійснює в Інтенеті – передаються спочатку на VPN-сервер, а потім до провайдера. Й виглядає так, ніби ці дії відбуваються не з вашого комп’ютера, а з віддаленого. Таким чином, ви можете підмінити своє географічне положення. Якщо VPN-сервер знаходиться за кордоном – ваш провайдер  та інтернет-сервіси подумають, що це ваше справжнє місцеположення. Їм буде недоступний ваш інтернет-трафік, адже завдяки технології VPN він шифрується.

До речі, якщо обраний вами VPN-сервіс використовує технологію обфускаціі, то спостерігачі не зможуть однозначно визначити навіть сам факт використання VPN. Саме так активісти обходять цензуру в Китаї.

Як працює VPN

Чим корисний VPN?

Використання VPN дуже корисно при підключенні до Wi-Fi в публічних місцях, наприклад в аеропорту або на вокзалі. VPN виключає можливість крадіжки паролів та інших чутливих даних, адже публічні Wi-Fi мережі не шифрують ваш трафік. Також за допомогою VPN ви можете обійти блокування сайтів, оскільки в тій країні, звідки ви вийдете в інтернет через VPN, ці блокування не працюють.

У деяких випадках використання VPN може покращити якість та швидкість інтернету (ширина каналу), котра може сповільнюватися вашим інтернет-провайдером.

VPN допоможе приховати вашу справжню IP-адресу, мінімізувати витік DNS та зберегти анонімність і приватність в інтернеті.

Також VPN захистить від хакерських атак на фішингових сайтах, які можуть маскуватися під справжні веб-сайти, перехоплювати ваш трафік та викрасти обліковий запис. 

Переваги VPN

Який VPN-сервіс обрати?

На сьогодні, на ринку інтернет-послуг існує чимало VPN-сервісів – як платних, так і безкоштовних. Кожен з них відрізняється своєю швидкістю, стабільністю та надійністю. Недосвідчений користувач може подумати, що обрати VPN не складно – можна застосувати будь-який. Однак, насправді VPN далеко не простий інструмент і може приховувати безліч неприємних сюрпризів. Наприклад, ненадійний VPN може отримати доступ до ваших даних та переглядати їх, використовувати в своїх цілях, передавати чи продавати зібрані дані. Переважно, цим займаються “безкоштовні” VPN, які заробляють на користувацьких даних.

Тому ми рекомендуємо обирати тільки платні VPN-сервіси від надійних перевірених розробників, або ж розгорнути власну віртуальну приватну мережу чи купити вже готовий VPN-сервер.

Ми рекомендуємо останній варіант. Фахівці KR.Laboratories з радістю допоможуть швидко розгорнути власний віртуальний сервер та налаштувати VPN-мережу. Однак, якщо цей варіант поки що для вас недоступний, пропонуємо на розгляд два VPN-сервіси, яким ми довіряємо:

  • Windscribe VPN – швидкісний VPN-сервіс з хорошим покриттям, величезним вибором гео-локацій (більше 60 країн світу), надійним шифруванням (AES-256, SHA512, 4096-bit RSA), гнучкими налаштуваннями (OpenVPN TCP/UDP, IKEv2, WireGuard, SOCKS) та підтримкою різних платформ (Windows/Linux/Android/CLI).
  • ProtonVPN – функціональний VPN, розроблений швейцарськими криптографістами, орієнтований на швидкість, контроль і конфіденційність, містить чимало корисних налаштувань, вбудований VPN-акселератор та анонімний DNS, присутня інтеграція з TOR-мережею та безліч інших фішок. 
Зміст статті
Замовити дзвінок

Вкажіть, будь ласка, контактний номер телефону. Наш менеджер зателефонує протягом однієї хвилини!

Отримати комерційну пропозицію
Оформити заявку
Замовити консультацію

Заповніть, будь ласка, форму й наш спеціаліст зв’яжеться з Вами та надасть безкоштовну консультацію!