Close
KR. LABORATORIES
DIGITAL-ЛАБОРАТОРІЯ
IT РІШЕНЬ

Що таке VPN і чим він корисний?

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp

Часто в інтернеті можна прочитати пораду: щоб зберігати анонімність і обходити блокування, використовуйте VPN. Давайте розберемося, як він працює, що таке VPN і чи дійсно він гарантує захист від стеження

Зміст статті

VPN - що це таке?

VPN з англійської розшифровується як Virtual Private Network – це віртуальна приватна мережа, яка працює усередині наявного інтернет-з’єднання, являючи собою зашифрований тунель. Саме тому VPN використовують для безпечного доступу до Інтернету.

VPN-тунель працює з допомогою так-званого VPN-сервера, який координує мережу і пропускає увесь інтернет-трафік через себе. Таким чином, усі дії, які користувач здійснює в Інтенеті – передаються спочатку на VPN-сервер, а потім до провайдера. Й виглядає так, ніби ці дії відбуваються не з вашого комп’ютера, а з віддаленого. Таким чином, ви можете підмінити своє географічне положення. Якщо VPN-сервер знаходиться за кордоном – ваш провайдер  та інтернет-сервіси подумають, що це ваше справжнє місцеположення. Їм буде недоступний ваш інтернет-трафік, адже завдяки технології VPN він шифрується.

До речі, якщо обраний вами VPN-сервіс використовує технологію обфускаціі, то спостерігачі не зможуть однозначно визначити навіть сам факт використання VPN. Саме так активісти обходять цензуру в Китаї.

Як працює VPN

Чим корисний VPN?

Використання VPN дуже корисно при підключенні до Wi-Fi в публічних місцях, наприклад в аеропорту або на вокзалі. VPN виключає можливість крадіжки паролів та інших чутливих даних, адже публічні Wi-Fi мережі не шифрують ваш трафік. Також за допомогою VPN ви можете обійти блокування сайтів, оскільки в тій країні, звідки ви вийдете в інтернет через VPN, ці блокування не працюють.

У деяких випадках використання VPN може покращити якість та швидкість інтернету (ширина каналу), котра може сповільнюватися вашим інтернет-провайдером.

VPN допоможе приховати вашу справжню IP-адресу, мінімізувати витік DNS та зберегти анонімність і приватність в інтернеті.

Також VPN захистить від хакерських атак на фішингових сайтах, які можуть маскуватися під справжні веб-сайти, перехоплювати ваш трафік та викрасти обліковий запис. 

Переваги VPN

Який VPN-сервіс обрати?

На сьогодні, на ринку інтернет-послуг існує чимало VPN-сервісів – як платних, так і безкоштовних. Кожен з них відрізняється своєю швидкістю, стабільністю та надійністю. Недосвідчений користувач може подумати, що обрати VPN не складно – можна застосувати будь-який. Однак, насправді VPN далеко не простий інструмент і може приховувати безліч неприємних сюрпризів. Наприклад, ненадійний VPN може отримати доступ до ваших даних та переглядати їх, використовувати в своїх цілях, передавати чи продавати зібрані дані. Переважно, цим займаються “безкоштовні” VPN, які заробляють на користувацьких даних.

Тому ми рекомендуємо обирати тільки платні VPN-сервіси від надійних перевірених розробників, або ж розгорнути власну віртуальну приватну мережу чи купити вже готовий VPN-сервер.

Ми рекомендуємо останній варіант. Фахівці KR.Laboratories з радістю допоможуть швидко розгорнути власний віртуальний сервер та налаштувати VPN-мережу. Однак, якщо цей варіант поки що для вас недоступний, пропонуємо на розгляд два VPN-сервіси, яким ми довіряємо:

  • Windscribe VPN – швидкісний VPN-сервіс з хорошим покриттям, величезним вибором гео-локацій (більше 60 країн світу), надійним шифруванням (AES-256, SHA512, 4096-bit RSA), гнучкими налаштуваннями (OpenVPN TCP/UDP, IKEv2, WireGuard, SOCKS) та підтримкою різних платформ (Windows/Linux/Android/CLI).
  • ProtonVPN – функціональний VPN, розроблений швейцарськими криптографістами, орієнтований на швидкість, контроль і конфіденційність, містить чимало корисних налаштувань, вбудований VPN-акселератор та анонімний DNS, присутня інтеграція з TOR-мережею та безліч інших фішок. 
Email-розсилка

Підписуйтесь на новини та отримуйте нові публікації на свою електронну пошту!

Зміст статті
Замовити дзвінок

Вкажіть, будь ласка, контактний номер телефону. Наш менеджер миттєво зв’яжеться з Вами!

Отримати комерційну пропозицію
Оформити заявку
Замовити консультацію

Заповніть, будь ласка, форму й наш спеціаліст зв’яжеться з Вами та надасть безкоштовну консультацію!