
Створення сайтів під ключ будь-якого
типу та рівня складності
Оптимізація і просування веб-сайтів
й додатків у пошукових системах
Кіберзахист, пентест, аудит, безпека
IT систем, додатків, цифрових пристроїв
Експлуатація і обслуговування IT-систем,
технічна підтримка 24/7
VPS/VDS хостинг для веб-сайтів,
оптимізований під швидкодію та безпеку
Онлайн-курси, консультації, послуги репетитора,
навчання IT-технологіям за різними напрямами
Головна » ТОП книг для читання про кібербезпеку
Новачки і студенти часто запитують: “Що почитати з кібербезпеки? З чого почати? Як стати спеціалістом з ІТ безпеки? Які книги порекомендуєте?” Ми подумали й зібрали кращі книги з кібернетичної та інформаційної безпеки, які ви зможете прочитати онлайн на нашому сайті. Щоби завантажити книгу – просто клікніть по ній. Зазначимо, що усі книги належать їх авторам та публікуються лише з метою ознайомлення.
Цей чоловік не просто талановитий письменник і викладач, він – Геній. Без нього, можливо б, ніколи не з’явилося операційної системи Linux, яка є “альма матер” усіх хакерів і спеціалістів з кібербезпеки. У далекому 1987-му світ побачила операційна система MINIX, розроблена Е.Таненбаумом – зменшена копія культової UNIX. Саме з MINIX вперше познайомився і вподобав програміст Лінус Торвальдс. На базі неї він у подальшому розробив ядро власної операційної системи. Отже, праці Таненбаума є “маст хев” для кожного, хто хоче не лише познайомитись, а й опанувати комп’ютерне мистецтво, стати спеціалістом вищого ґатунку. На прохання читачів, публікуємо одразу усе п’ятикнижжя: “Комп’ютерні мережі”, “Архітектура комп’ютера”, “Сучасні операційні системи”, “Операційні системи: розробка і реалізація”, “Розподілені системи”. Читайте з задоволенням!
У минулому відомий хакер, за яким полювали ФБР і ЦРУ, а сьогодні – авторитетний інженер з кібербезпеки. Кевін Митник є чи не одним з перших хакерів в комп’ютерній історії. Починав як телефонний фрікер, застосовуючи методи соціальної інженерії. Його візитівкою стало те, як він уміло “замітав” сліди. Був найрозшукуванішим хакером свого часу. Його книги містять описи багатьох трюків і експериментів, реальні історії з хакерської практики, яких назбиралося чимало за довгу і не просту кар’єру Кевіна. Книги написані доступною мовою, їх цікаво читати кожному. Публікуємо кращі праці К. Митника: “Мистецтво бути невидимим”, “Мистецтво обману”, “Мистецтво нападу”, “Привид в мережі”.
Книга-бестселлер про історію машинного коду та програмування. Азбука комп’ютерних технологій. Крок за кроком автор знайомить читача із сутністю кодування інформації, дає практичні приклади і рекомендації. Викладені основні принципи будови і роботи комп’ютерних пристроїв. Книга написана доступо і читається легко.
Книга містить море інформації та вчить як правильно аналізувати інтернет-пакети з допомогою аналізатора Wireshark. Написана толково і є підручником для усіх спеціалістів, котрі мають справу з комп’ютерними мережами на будь-якому рівні.
Посібник з налаштування і адміністрування TCP/IP мереж. У ньому викладені основи: навіщо потрібні протоколи, як вони працюють, як адресація і маршрутизація дозволяє передавати дані по мережі та як налаштувати мережеве з’єднання.
Книга містить основні способи і прийоми reverse-інженерії у контексті виявлення та аналізу шкідливого коду (Malware). Написана авторитетними спеціалістами з кібербепзеки. Без неї практично не обійтись, якщо ви хочете досконало вивчити таку дисципліну як Malware Analysis.
Підручник по етичному веб-хакінгу (Web Application Hacking). Автори цікаво та захопливо описали практично усе, що відомо у цій темі. Без води. Видання закладає хорошу теоретичну базу з тестування на проникнення сайтів і веб-додатків.
Практичний посібник для тестування комп’ютерних систем на проникнення з нуля, від перехоплення трафіку до створення експлойтів. Книга висвітлює сучасні проблеми кібербезпеки і допомагає освоїти навички хакера, зробити перші кроки у кар’єрі пентестера.
Кожен програміст, по суті, хакер. Зрештою, спочатку злам (англ. hack) звався пошуком та виправленням багів. Розуміння принципів програмування допомагає знаходити вразливості безпеки. Світ без хакерів – це світ без цікавості та інноваційних рішень (Джон Еріксон).
Книга присвячена багатьом аспектам комп’ютерної безпеки – починаючи від стратегії оборони до вразливості. У ній обговорюються різні стандарти та методи реагування на інциденти, процеси зламу даних та політики безпеки, базовий контроль доступу. Книга розрахована на тих, хто вже знайомий з основними поняттями інформаційної безпеки та кібербезпеки ОС Windows та Linux.
Одна із небагатох книг, у якій описані основні практики і техніки, засади та правила проведення аудиту з кібербезпеки. Автор ділиться власним досвідом та напрацюваннями, що безумовно є корисним для буь-якого спеціаліста з ІТ безпеки.
Книга дає базове уявлення що таке архітектура і безпека комп’ютера, які є стандарти і протоколи, що таке мережа, які бувають вразливості і т.д. Містить чимало загальних порад і рекомендацій. Буде корисна саме як “вступний” матеріал до подальшого вивчення теми.
Повний курс підготовки спеціаліста з кібербепзеки по програмі CISSP (Certified Information Systems Security Professional). Для багатьох компаній ця сертифікація є обов’язковою і ви не знайдете роботу, якщо у вас відсутня кваліфікація CISSP. Курс підготував консультант і викладач з кібербезпеки Шон Харріс. З цим підручником отримаєте найповніші знання з інформаційної безпеки.
Книга завідувача кафедри інформаційної та кібернетичної безпеки, доктора технічних наук, професора Володимира Леонідовича Бурячка (1963-2021). У книзі висвітлюються основні принципи забезпечення інформаційної та кібернетичної безпеки, розкрито їх суть та складові. Значну частину відведено типовим інцидентам у сфері інформаційних технологій, а також методам і засобам соціального інжинірингу. Наведено порядок здійснення процедур тестування на проникнення.
Чудовий посібник, який у форматі “екстернум” знайомить користувача з основними практиками, техніками, засобами та методиками захисту інформації у комп’ютерних системах. Описано механізми безпеки в ОС MS Windows, криптографічні й стеганографічні методи захисту інформації в комп’ютерних системах, а також запропоновано класифікацію шкідливого програмного забезпечення та засоби захисту від них
Посібник професора Карчевського з комп’ютерної криміналістики. Розповідає про поширені комп’ютерні злочини, описує їх суть та відповідальність за них. Книга розкриває законодавчі аспекти та підходи до безпеки інформаційних систем. Рекомендується до прочитання кожному спеціалісту з ІТ-безпеки, а особливо етичним хакерам, пентестерами.
Ще один хороший посібник по цифровій криміналістиці. В ньому досліджуються проблеми кримінальної відповідальності за злочини у комп’ютерних системах. Наводяться приклади різних ситуацій і випадків, у тому числі міжнародних. Посібник містить чимало історичної інформації, цікавих та пізнавальних фактів. Загалом, книга вчить всіх спеціалістів з безпеки бути відповідальними, дотримуватись Законів України, не переступати межу.
У структуровому вигляді викладено близько 4000 загальних та спеціальних термінів і понять з інформаційної бепзеки. Словник буде корисний усім спеціалістам з безпеки, вчить правильно підбирати та вживати слова, оперувати поняттями й назвами в кібербезпеці.
Бестселлер. Читається на одному диханні. У ній розкрита історія усього комп’ютерного руху. Викладена коротка історія хакерства від давнини до сучасності. Безліч фактів, розповідей, інсайдів, закулісних сцен відомих компаній роблять цю книгу цікавою, насиченою та унікальною.
Підписуйтесь на новини та отримуйте нові публікації на свою електронну пошту!
Вкажіть, будь ласка, контактний номер телефону. Наш менеджер миттєво зв’яжеться з Вами!
Заповніть, будь ласка, форму й наш спеціаліст зв’яжеться з Вами та надасть безкоштовну консультацію!