Close
KR. LABORATORIES
WEB-СТУДІЯ
IT ПОСЛУГ

Кібербезпека

Кібербезпека

Послуги з кібербезпеки

Конфіденційність. Цілісність. Доступність.

Захист серверів та cloud платформ

Моніторинг і захист бренду

Захист сайтів і веб-додатків

Тестування на проникнення (Pentest)

Захист операційних систем

Захист інтернет-користувачів

Захист комп'ютерних мереж та IoT пристроїв

Цифрова форензика й OSINT

Кібербезпека в Україні

Що таке кібербезпека та чому це важливо?

Кібербезпека в Україні

Кібербезпека – основа інформаційної цілісності, стабільності і національної безпеки українців

КІБЕРБЕЗПЕКА – це сукупність заходів, методів та процесів, покликаних забезпечити інформаційну, мережеву та комп’ютерну безпеку у віртуальному, цифровому середовищі. Вона є частиною інформаційної безпеки, котра забезпечує конфіденційність, цілісність та доступність даних.

 

Кібербезпека включає аналіз, контроль та оцінку ризиків безпеки, захист від несанкціонованого доступу, втручання в цілісність ІТ систем і програмного забезпечення, захист від пошкодження пристроїв і телекомунікацій, попередження інтернет-атак та кібер-інцидентів.

 

Кібербезпеку ще називають кібернетична безпека (КБ) – це доволі молода галузь, яка сформувалась в Україні порівняно нещодавно, у результаті стрімкого розвитку інформаційних технологій та інтенсивного технологічного процесу, IT системам і комп’ютерним мережам стало відводитися більше уваги – промисловість, освіта та наука, державні установи й організації, малий та середній бізнес почали переходити й опановувати digital-простір. Це одразу спричинило неабиякий спалах збоку кібер-кримінальних структур (Black Hat/APT-групи), так і просто дрібних злочинців (script kiddy, spamers, carders).

 

Таким чином, кібербезпека – обов’язкова складова будь-якого бізнесу, організації, установи, приватного чи юридичного господарства, продукту та проекту.

 

Спеціалісти з кібербезпеки займаються усуненням будь-яких загроз, інцидентів та вразливостей в кібернетичному світі. Також розробляють і впроваджують систем захисту для комп’ютерних, електронних, телекомунікаційних мереж, засобів зв’язку і автоматики. Їх часто називають білими (White Hat) або етичними хакерами (Ethical Hackers). Вони прискіпливо вивчають, тестують та ідентифікують шкідливий код. Фактично, це “універсальні бійці”, які чітко володіють апаратним і програмним забезпеченням, добре розуміються у законодавчій базі, розбираються в алгоритмах пошукових систем (SEO), уміють адмініструвати мережі й комп’ютерні системи, люблять працювати з великими об’ємами даних (Big Data) та проводять комп’ютерні досліди (Computer Research) і розслідування (OSINT/Digital Forensics). Завдяки своїй багатовекторності та багатоплановості, Cybersecurity-спеціалісти на сьогодні є одними з найбільш затребуваних в IT-технологіях.

Кібернетична безпека в Україна

Обов’язок кожного громадянина – дотримуватися інформаційної гігієни та розбиратися в основах кібербезпеки.

 

Основна задача галузі кібербезпеки – захист віртуального простору та інформації в ньому, захист цифрових даних користувачів від спотворення і перехоплення, аналіз та розробка політик конфіденційності, оцінка і передбачення ризиків, захист електронних ресурсів і систем, мобільних і цифрових пристроїв, інфраструктури тощо. Спеціаліст з безпеки знаходиться у постійному  потоці інформації, щоденно перевіряє на стабільність, доступність, цілісність та надійність усі технічні вузли ІТ-систем, проводить ретельне QA/White/Black/Grey-box тестування, а також тестування на проникнення (Penetration testing). Не захищені ІТ-системи та ресурси є мішенню різноманітних маніпуляторів та стають джерелом розповсюдження загрози у комп’ютерній мережі.

Шкода кібер-атак на сьогодні є недооціненою і може призвести до катастрофічних наслідків: атаки на промисловість, навчальні, державні заклади і установи, виведення з ладу енергетичних, електротехнічних вузлів. Найближчий приклад – вірус Stuxnet, який поклав край ядерній програмі Ірану. За даними аналітиків, збитки у сфері світової економіки у зв’язку з постійними кібер-атаками перевищили майже 3 трильйони доларів США.

 

Фахівці з кібербезпеки KR. Laboratories глибоко вмотивовані люди, які мають значний стаж і досвід у сфері IT/WEB, зокрема Cybersecurity індустрії. Ми регулярно проходимо підвищення кваліфікації, аналізуємо різноманітні загрози кібер-світу, ознайомлюємося із звітами іноземних колег, відвідуємо конференції й обмінюємося досвідом, паралельно займаючись побудовою архітектури безпеки для українського малого та середнього бізнесу, а також приватних і зацікавлених осіб.

Наші сертифікати

Відповідність вимогам кращих практик та міжнародних стандартів у сфері кібербезпеки

Найпоширеніші запитання

Ми дотримуємося Конституційного права, Цивільного кодексу та Кодексу адміністративного судочинства, Доктрини Інформаційної Безпеки та чинного законодавства України, зокрема: Закон «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України» (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2017, № 45, ст.403), Закон «Про захист персональних даних» від 01.06.2010 № 2297, Закон України «Про інформацію»,  Закон України «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах». З повним переліком законів, які стосуються інформаційної, кібербезпеки можна ознайомитися на сайті Верховної Ради України.

Ми пропонуємо нашим клієнтам чітку та зрозумілу схему, яка складається з двох пунктів. Пункт “А”: з допомогою OSINT ми ідентифікуємо кібер-злочинця й відправляємо йому попередження по усім можливим каналам зв’язку: мобільний, електронна пошта, месенджери, домашня адреса. Провадимо роз’яснювально-виховну роботу. Пояснюємо, обґрунтовуємо, навчаємо. І попереджаємо про усі можливі наслідки. Якщо особа ігнорує попередження і не припиняє протиправних дій, ми переходимо до Пункту “Б”. Проводимо повне розслідування і блокування злочинця на рівні MAC/IP адреси, internet та GSM-провайдера та вносимо його цифровий відбиток (fingerprint) у всі можливі чорні списки та бази даних. Якщо і це не допомагає,  ми подаємо запит на розгляд у відповідні установи,  органи чи структури по факту правопорушення. Далі порушник несе відповідальність, передбачену законом.

Якщо мова йде саме про тестування на вразливості, себто Penetration Test, то такі тестування проводяться лише з письмової згоди і дозволу самого власника сайту конкурента. Адже Pentest може вплинути на доступність електронного ресурсу, а згідно з законодавством, втручання у роботу сайту тягне за собою відповідальність. Однак, якщо мова йде про звичайний WEB-аудит, то звісно ми можемо просканувати будь-який сайт в інтернеті, виявити на ньому зовнішні вразливості (наприклад, відсутність базового фаєрволу, Security HTTP Headers, 2FA-авторизації, наявність вірусів, службові сторінки в індексі пошукових систем і таке інше) та підготувати звіт для вас.

Замовити послуги з кібербезпеки

Замовити дзвінок

Вкажіть, будь ласка, контактний номер телефону. Наш менеджер зателефонує протягом однієї хвилини!

Оформити заявку
Замовити консультацію

Заповніть, будь ласка, форму й наш спеціаліст зв’яжеться з Вами та надасть безкоштовну консультацію!