Close

ТОП пошукових систем для OSINT

Не Гуглом єдиним. В інтернеті існують десятки різноманітних метапошукових систем, про які мало хто знає. Отже, презентую добірку кращих маловідомих, орієнтованих на приватність, пошукових систем, які можна використовувати для різноманітних задач, в тому числі OSINT.

Зміст статті

SearXNG

SearXNG

SearXNG — це незалежна метапошукова система, агрегатор пошукової видачі, орієнтований на приватність. Проєкт безкоштовний і підтримується Open Source спільнотою, до якої може долучитися кожен.

SearXNG підтримує стандарти OpenSearch, POST та GET запити, а також десятки движків сторонніх пошукових систем. Усі вони розбиті на різні категорії в розділі Preferences -> Engines і відповідно їх можна увімкнути або вимкнути. Здійснювати пошук можна по наступним модулям: Зображення, Відео, Музика, Новини, Карти, Репозиторії, Соцмережі і т.д.

SearXNG Search engines

Загалом, SearXNG містить чимало опцій. З офіційною документацією можна ознайомитись на сайті. Фактично, перед нами комбайн-агрегатор, який можна використовувати для OSINT-задач.

MetaGer

MetaGer

MetaGer – це метапошуковий агрегатор, заснований у 1996 році німецькою некомерційною організацією SUMA-EV (Асоціація вільного доступу до знань та інформації).

В MetaGer відсутня реклама і цензура. Він об’єднує в собі результати різних пошукових систем. Як запевняють розробники: “Наші алгоритми прозорі та доступні для читання всім. Наш вихідний код безкоштовний. Для нас важливі стабільність та ефективне використання ресурсів. Усі наші послуги працюють з використанням відновлюваної енергії. Від сервера до кавоварки”.

MetaGer

Пошук в MetaGer може здійснюватися по Вебу, Зображенням, Товарам, Новинам/Політиці. Присутній також Пошук за асоціацією. Є непогане керівництво по факт-чекінгу (Fact Checking). Власники сайтів можуть вбудувати MetaGer собі на сторінку у вигляді віджета.

Інші функціональні особливості MetaGer:

Webmii

Webmii – це метапошукова система для OSINT, заснована на базі програмованого пошуку Google CSE (Custom Search Engine). Створена для пошуку загальнодоступної інформації про людей.

Пошукова система збирає результати з різних джерел і видає загальний рейтинг “веб видимості” (Webmii score). Існує також у вигляді окремого додатку в Apple Store.

StartPage

Startpage

StartPage – пошукова система, заснована в Нідерландах у 2006 році. Заявляє, що досі залишається найприватнішою пошуковою системою у світі: “Наша місія — підвищити обізнаність і, головне, захистити право людей у ​​всьому світі на приватність. Ми допомагаємо людям, які піклуються про свою конфіденційність і відмовляються від того, аби ними маніпулювали алгоритми чи реклама. Тому що конфіденційність в Інтернеті — це не лише спокій, а й сила розуму”.

З такою концепцією важко не погодитись. StartPage справді дотримується регламенту GDPR, не зберігаючи та не відстежуючи IP-адреси користувачів, використовуючи різноманітні проксі для пошуку результатів. Так, пошуковик має спеціальний режим перегляду — Anonymous View, який дозволяє отримати доступ до веб-сторінки через проксі-з’єднання, не залишаючи сліду (fingerprint) і не передаючи метадані користувача.

У якості основного движка застосується Google, позбавлений трекерів та фантомних результатів:

Бізнес-модель StartPage побудована на продажі власних послуг і продуктів. Наприклад приватній електронній пошті StartMail. Існує також Firefox-додаток StartPage.

Qwant

QWANT

Qwant – це пошукова система, заснована французькою компанією Qwant (Париж), орієнтована на безпеку і приватність даних. Пропонує своїм користувачам 0% цензури і повністю нефільтрований пошук. Жодних трекерів, реклами, cookie та стежень: “Ми поважаємо основні права, включаючи право бути забутим”.

Дійсно, пошукова видача Qwant досить стерильна. У ній відсутні персоналізовані або рекламні матеріали. Через Qwant добре шукати зображення. Матеріали індексуються власними пошуковими роботами сімейства “Quantify”. Окрім того, Qwant застосовує пошук Microsoft Bing, Twitter, YouTube, iTunes.

Читайте також:   Як захистити свій акаунт в Facebook та зберегти анонімність?

Ранжування результатів пошуку здійснюється автоматично за допомогою алгоритму, що діє відповідно до релевантності вмісту, зокрема частоту, акцент і контекст ключових слів, які шукаються у вмісті сторінки, вік сторінки, популярність сайту, розбірливість і доступність сторінки.

Користувачі можуть подати запит на видалення персональної інформації або запит на додавання свого сайту у пошук.

Ecosia

Ecosia Search

Ecosia – це не просто метапошуковий движок, а ціла концепція екологічного устрою планети. Його було створено у 2009 році Крістіаном Кроллом – прибічником конфіденційності і тотального озеленення планети, переходу на альтернативні енергетичні носії, економне споживання ресурсів: “Ми некомерційна організація. Спрямовуємо 100% нашого прибутку на кліматичні заходи, майже 80% фінансуємо проекти з посадки дерев”.

Пошукова видача в Ecosia нефільтрована і по деяким запитам релевантніша за Qwant, досить точно відповідає інтенту користувача. Багато з того, що не знайшлося в інших пошукових системах, раптом “cпливло” в Ecosia у ТОП-10. Щоправда є і свої похибки. В якості пошукових движків використовуються Microsoft Bing, Yahoo, Google, Amazon, Youtube, Wikipedia.

Swisscows

Swisscows

Swisscows – це проєкт з безпечного серфінгу в інтернеті, заснований швейцарською компанією Hulbee AG. Swisscows використовує власні дата-центри і повністю відповідає основним принципам та стандартам приватності. Компанія пропонує не тільки власну пошукову систему, а й цілий набір додатків: мобільний застосунок, VPN, месенджер, електронна пошта. За словами компанії, їх продукти 100% захищені, до серверів не мають доступу ні урядові служби ЄС, ні АНБ. Тому, користувачі можуть спати спокійно.

Пошукова система продемонструвала фактично ті ж самі результати, що й Ecosia. Однак на відміну від нього тут є функція анонімного перегляду (подібно StartPage):

У якості основного пошукового ядра використовується Bing. Swisscows обмінюється з ним деякими зібраними рекламними і метаданами.

З додаткових фішок можна виділити такий інструмент як «Digest» (Дайджест) — безкоштовний обробник текстової інформації, який дозволяє швидко отримати коротку суть документа, побудувати висновки. Корисно для контент-менеджерів, OSINT/Big Data фахівців:

Приватним особам і компаніям Swisscows пропонує додатковий інструмент – HULBEE Enterprise Search, що включає функції Premium-пошуку, моніторингу ЗМІ і факт-чекінгу.

Brave Search

Brave Search

Brave – це пошукова система від розробників веб-браузера Brave . Компанія пропонує свій пошуковик як альтернативу Google.

Особливості Brave Search:

  • Конфіденційність: немає відстеження чи профілювання користувачів. Перш за все: користувач на першому місці, а не реклама та індустрія даних.
  • Незалежність: Brave має власний індекс пошуку для приватних відповідей на поширені запити, не покладаючись на інших постачальників.
  • Вибір: незабаром з’являться режими платного пошуку без реклами та пошук з підтримкою реклами.
  • Прозорість: жодних секретних методів чи алгоритмів для ранжування результатів пошукової видачі, а незабаром — відкриті моделі рейтингу, які буде курувати спільнота, щоби забезпечити якість та прозорість видачі.
  • Безперебійність: найкраща у своєму класі інтеграція між браузером і пошуком без шкоди для конфіденційності, від персоналізації до миттєвих результатів під час введення користувача.
  • Відкритість: Brave Search незабаром стане доступним для інших пошукових систем.
Читайте також:   Пентест від А до Я: посібник з тестування на проникнення

Поки що пошуковик показує посередні результати. Видача по деяким низькочастотним україномовним запитам не сильно релевантна, досить розмита. По частотним, популярним запитам — знаходить більше. З огляду на ранжування, відчутно, що діє якийсь власний алгоритм, можливо на основі нейронної мережі, котра визначає зв’язки між тими чи іншими запитами.

Dogpile

Dogpile

Dogpile – це метапошукова система, яка збирає результати видачі популярних пошукових систем, таких як Google і Yahoo. Усуває дублікати. Система розроблена компанією SYSTEM1 (InfoSpace Holdings LLC).

Релевантність видачі досить висока. Знайдені матеріали досить чітко відповідають пошуковому інтенту. В основі пошуку – очищені результати Google.

Million Short

Million Short – це експериментальна веб-пошукова система, яка дозволяє фільтрувати й уточнювати набір результатів пошуку. Ідея полягає в тому, що стандартний інтернет-пошук дає лише найпопулярніші сайти. А Million Short дозволяє легко знаходити сайти, які з будь-яких причин не потрапили в результати пошукової системи. Технологія Million Short надає можливість користувачам переглядати сайти за межами ТОП-100 і навіть ТОП-1000!

Пошукова видача доступна тільки після реєстрації. Власники сайтів можуть додати свій ресурс у базу даних пошукової системи, заповнивши спеціальну форму.

Biznar

Biznar Search

BizNar — це пошукова система, що використовує спеціальну технологію Deep Web при пошуку інформації. З допомогою BizNar у вас вийде знайти приховані дані в надрах інтернету.

Інші пошукові системи

Підпиcатися

Підписуйтесь на новини та отримуйте нові публікації на свою електронну пошту!

👉 Також долучайтеся і читайте нас в Twitter і LinkedIn!

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Цікаво почути Вашу думку!x
Отримати комерційну пропозицію
Оформити заявку
Замовити консультацію

Заповніть, будь ласка, форму й наш спеціаліст зв’яжеться з Вами та надасть безкоштовну консультацію!

Замовити дзвінок

Вкажіть, будь ласка, контактний номер телефону. Наш менеджер миттєво зв’яжеться з Вами!